WATER – Do you drink enough?

Katrs ir dzirdējis par vēlamo ūdens daudzumu, kas mums dienā jāizdzer, lai saglabātu mundrumu un nodrošinātu pietiekamu tā daudzumu organismā. Tomēr ikdienas steigā ne vienmēr izdodas piefiksēt izdzerto kārtējo kafijas vai ūdens malku. CNN health un Health line ziņo par ieteicamo ūdens lietošanu dienā.

 

ŪDENS LIETOŠANAI IR CIEŠA SAISTĪBA AR SMADZEŅU DARBĪBU UN ENERĢIJAS DAUDZUMU.

 

Ja ūdens trūkst, ātrāk rodas nogurums, tiek zaudēta motivācija un vēlme turpināt iesākto, veicot fiziskas darbības. Tas var radīt arī atmiņas traucējumus, un garastāvokļa svārstības.

Īpaši par ūdens daudzumu ķermenī jādomā, veicot fiziskas aktivitātes. Tad tas jāuzņem vairāk.

 

VAI ŪDENS LIETOŠANA PALĪDZ REGULĒT SVARA IZMAIŅAS?

 

Jā! Ir atklāts, ka dzerot 500 ml ūdens, vielmaiņa var uzlaboties no 24% līdz pat 30%.

Zinātnieki uzskata, ka izdzerot 2 l ūdens dienā, tiek palielināts enerģijas patēriņš par aptuveni 96 kalorijām.

Interesants ir fakts, ka aukstu ūdeni ir ne tikai patīkamāk dzert, bet tas ir vērtīgāk, jo tiek patērēta enerģija, lai to sasildītu ķermeņa temperatūrā.

⇒ https://www.healthline.com/nutrition/how-much-water-should-you-drink-per-day#section2

Ūdens lietošana pirms maltītes var pasargāt no pārēšanās, kontrolēt vienmērīgu kaloriju uzņemšanu un remdēt izsalkumu.

 

KĀDAS VAR BŪT SEKAS NEPIETIEKAMA ŪDENS DAUDZUMAM ORGANISMĀ?

 

Svarīgs ir fakts, ka ūdens daudzums organismā ietekmē arī sirds darbību. Nepietiekama ūdens daudzuma gadījumā asinsrite caur asinsvadiem noris lēnāk un sarežģītāk kā pietiekama ūdens daudzuma gadījumā, kas var radīt arī dažādus sirds un asinsvadu traucējumus.

Nepietiekams ūdens daudzums var radīt sāļus un minerālus urīna kristalizēšanās procesā, kas var veicināt arī nierakmeņu veidošanos.

Normāla ūdens lietošana palīdz samazināt galvassāpju ilgumu un intensitāti, turklāt ūdens trūkums veicina migrēnas veidošanos, īpaši, ja saskaramies ar to.

 

KĀDS IR IETEICAMAIS ŪDENS LIETOŠANAS DAUDZUMS?

 

Nacionālā Medicīnas akadēmija (The National Academy of Medicine)  iesaka vīriešiem dienā uzņemt 3,7 l šķidruma, turpretī sievietēm 2,7 l .

Ūdens uzņemšanu dzeršanas veidā var daļēji aizstāt arī arī produktiem, kuru sastāvā ir daudz ūdens, kā gurķi, selerijas, āboli, svaigi brokoļi un burkāni.

Ūdens patērēšana noteikti nav sarežģītākais, laikietilpīgākais vai dārgākais veselīga dzīvesveida ievērošanas princips. Tā ievērošana patiešām neprasa daudz:

  • Ņem līdzi ūdens pudeli visur, kur dodies;
  • Lieto ūdeni, kad ieturi maltīti;
  • Padzeries pēc uzkodas vai ēdienreizes;
  • Lieto uzturā vairāk augļu un dārzeņu.

⇒ http://edition.cnn.com/interactive/2017/09/health/parallels/water/

 

Ja vēlies uzzināt vairāk par ūdens trūkuma pazīmēm, ūdens saistību ar veselību, ūdens daudzuma aprēķināšanu un citu svarīgu informāciju, lasi šeit

 

Subscribe to get latest news

Follow us