Kas notiek ar Tavu organismu pēc kolas baudīšanas?

Neskatoties uz zināmajiem riskiem, kofeīnu saturošais saldais dzēriens joprojām ir populārs. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kas notiek stundas laikā pēc dzēriena baudīšanas un kā šī nieka kolas bundžiņa ietekmē Tavu organismu.

Kola satur ne vien pārmērīgi daudz cukura, bet arī rada citas nevēlamas sekas mūsu organismā. Veselības blogeris un farmaceits Niraj Naik savā blogā The Renegade Pharmacist ir izanalizējis, kas notiek stundu pēc kolas bundžiņas satura nobaudīšanas:

Pirmās 20min

Ar 1 bundžiņu kolas jau 10 tējkarotes (50ml) tīra cukura nokļūst Tavā organismā! Naik raksta, ka parasti vajadzētu ķermenim reaģēt, piemēram, ar vemšanu uzreiz pēc tik liela daudzuma cukura. Tā nenotiek, jo āķīgie ražotāji dzērienā ir pievienojuši fosforskābi, kas nomāc šo dabisko refleksu. Fosforskābe darbojas kā pretsvars saldajai garšai un tādējādi novērš iespējamu vemšanu pirmajās 10 minūtēs.

Pēc 20minūtēm, palielinās Tavs glikozes līmenis asinīs. Lai cukuru varētu apstrādāt, ķermenim ir jāatbrīvo vairāk insulīna. Tad aknas sāk „noglabāt” tauku rezervēs pēc iespējas vairāk ogļhidrātu. Rezultātā lielākā daļa nonāk Tavā vēderā vai augšstilbos.

Baudas sajūta pēc 45 minūtēm

Kā apgalvo farmaceits, kofeīns sāk iedarboties 40 minūtes pēc tam, kad esi izdzēris kolu. Paaugstinās asinsspiediens. Aknas atkal sūknē vairāk cukura asinsritē, kas liek Tev justies modram un aktīvam. Kofeīns arī bloķē adenozīna receptorus smadzenēs, novēršot miegainību. Vēl 5 minūtes vēlāk Tu sajutīsi patīkamas sajūtas, jo Tavs ķermenis ražo vairāk dopamīna – laimes un komforta sajūtu Tavās smadzenēs.

Pēc lieliskas stundas beidzot notiek „sadursme”

Urīnpūslis liek manīt, ka tualetes apmeklējums ir neizbēgams. Tagad izvadās kalcijs, magnijs un cinks, kas bija sasaistīts ar fosforskābi apakšējā zarnu traktā. Turklāt šīs minerālvielas ir diezgan svarīgas kaulu audzēšanai, sevišķi bērniem!

Pēc vairāk nekā 60 minūtēm

Kolas efekts samazinās. Insulīns ir „uzvarējis” cukuru un tā rezultātā izmainījies cukura līmenis. Pacēluma sajūta ir beigusies, un patērētājs kļūst aizkaitināts vai tam uzrodas rijīga apetīte. Ūdens, kas tika uzņemts ar kolu, tagad ir izvadīts kopā ar zaudētiem nozīmīgiem Tava organisma minerāliem.

 

Subscribe to get latest news

Follow us